Vești proaste pentru Spania! Un titular s-a accidentat și ratează meciul cu Scoția

Spania nu va putea conta pe unul dintre titularii de bază în meciul cu Scoția din preliminariile EUROProfimedia
Mijlocașul naționalei de fotbal a Spaniei, Dani Olmo, va rata partida de marți seara, din preliminariile EURO 2024, împotriva Scoției, de la Glasgow, din cauza unor probeleme fizice.

Olmo a lipsit din lotul Spaniei pentru meciul cu Scoția din motive necunoscute, dar cotidianul sportiv AS scrie că acesta nu a putut duce antrenamentul până la capăt, acuzând probleme fizice.

Mijlocașul lui RB Leipzig tocmai ce a revenit după o ruptură musculară înaintea pauzei internaționale și a marcat un gol în partida cu Norvegia, de sâmbătă seara (3-0), în care a evoluat 67 de minute.

Olmo va reveni la clubul său miercuri și va fi supus unor noi investigații medicale.

Spania a debutat cu o victorie la scor de forfait, 3-0 cu Norvegia, în Grupa A, după ce debutantul Joselu (32 ani) a reușit o dublă (84, 85). Primul gol al ibericilor fusese înscris de Dani Olmo (13).