Atletico Madrid obține cele trei puncte și își consolidează poziția în clasament

Atletico Madrid - Ath. Bilbao 3-1
Atletico Madrid - Ath. Bilbao 3-1AFP
Atletico Madrid învinge Bilbao și obține cele trei puncte din această etapă LaLiga și își consolidează poziția în clasament.

Atletico Madrid reușește să obțină cele trei puncte în etapa cu numărul 33 din LaLiga. Echipa lui Simeone rămâne pe locul 4, cu 64 de puncte, iar Bilbao se află în spate, locul 5, 58 de puncte. De Paul a marcat în minutul 15 al partidei, iar Williams a adus egalul pentru Bilbap, scorul pauzei fiind 1-1.

În a doua repriză, Correa a înscris pentru 2-1, minutul 51, iar pe final, în minutul 80, Simon și-a dat autogol.

Horațiu Moldovan a fost rezervă în această partidă.