Chiar și cu titlul câștigat, Leverkusen nu se lasă. Echipa lui Xabi egalează în minutul 90+7

Bayer Leverkusen - Stuttgart 2-2
Bayer Leverkusen - Stuttgart 2-2AFP
Seria nebună de invincibilitate a lui Bayer Leverkusen a continuat datorită unui gol marcat în minutul 90+7, iar elevii lui Xabi Alonso obțin un 2-2 cu Stuttgart, pe BayArena.

Stuttgart a reușit să deschidă scorul în a doua repriză, în minutul 47 al partidei, autorul golului fiind Fuhrich.

Astăzi am avut parte și de o premieră. Până acum, nicio echipă nu a avut un avantaj de două goluri în fața lui Leverkusen în acest sezon, dar totul s-a schimbat atunci când Deniz Undav a înscris pentru 2-0, reușind 18-a sa reușită în Bundesliga din acest sezon.

Chiar și cu titlul istoric câștigat, Leverkusen nu s-a dat bătută. Adli a redus din diferență în minutul 62, iar Andrich a adus egalarea în minutul 90+7 al partidei, Stuttgart reușind să câștige doar un punct din acest duel, echipă clasată pe locul 3, cu 64 de puncte, cu 5 mai puține decât Bayern Munchen.