Cele mai rapide știri sportive

Canotaj
Ancuța Bodnar şi Simona Radiş
Încă patru echipaje româneşti s-au calificat în finalele pentru medalii la Europenele de canotaj

Şase echipaje româneşti, calificate în finalele Europenelor. Radiș și Bodnar, învinse după 5 ani

Echipajul feminin 8+1 al României a câștigat medalia de bronz la Cupa Mondială de canotaj de la Varese

Echipajele de 8+1 ale României, în recalificări la Cupa Mondială de canotaj de la Varese

Gala Sportului 2023: Premiul ”Legenda sportului” merge la Mircea Lucescu. Lista câștigătorilor

Canotoarea Simona Radiş, desemnată cel mai bun sportiv român al anului 2023

Elisabeta Lipă: "Problema tehnicienilor în România e foarte gravă, trebuie să reînvățăm să antrenăm"

Campionii s-au întors! Lotul de canotaj al României a revenit de la Mondialele de la Belgrad

Imbatabilele! Radiș și Bodnar aduc primul aur la mondialul de canotaj. Aur și pentru barca 8+1

Un argint și două medalii de bronz pentru România la Mondialele de canotaj

Avem încă o echipă la Jocurile Olimpice de la Paris! Calificare pentru Radiș și Bodnar

Campionatele Mondiale de canotaj 2023: Cinci echipaje românești s-au calificat la JO

Speranțe pentru canotorii români în primele curse de calificare de la Mondiale

Canotaj pe mare: Medalie de bronz la Europene pentru Andreea Popa

Federația Română de Canotaj a anunțat echipajele pentru Mondialele de la Belgrad

România a obținut nouă medalii la Europenele Under-23. ”O performanță extraordinară”

România a cucerit opt medalii de aur la Europenele de canotaj Under-23 de la Krefeld

Trei medalii de aur și trei de bronz la Mondialul de canotaj pentru juniori (U19), de la Paris

British Rowing interzice participarea sportivilor trans la cursele feminine

A doua medalie de aur cucerită de România la Mondialele Under-23

UPDATE! România a câștigat cinci medalii de aur și una de argit la Europenele de canotaj

România a cucerit două medalii de aur și trei de argint la Europenele Under-19 din Franța