Spectacol total în Ligue 1! PSG se încurcă cu Le Havre, echipă de la finalul clasamentului

PSG - Le Havre 3-3
PSG - Le Havre 3-3AFP
Paris Saint-Germain (PSG) a jucat împotriva Le Havre, echipă din subsolul clasamentului, în etapa cu numărul 31 din Ligue 1. O victorie i-ar fi putut aduce titlul echipei antrenate de Luis Enrique, dar jucătorii nu s-au mobilizat și au scăpat titlul printre degete.

Surpriză mare în Ligue 1. PSG, liderul campionatului, a reușit cu greu un egal cu Le Havre și ratează șansa de a deveni campioană în această etapă.

Le Havre a deschis scorul rapid, în minutul 19 al partidei, dar PSG a reacționat zece minute mai târziu, Barcola aducând egalarea. Chiar și așa, jucătorii echipei Le Havre nu s-au demoralizat. Ayew a înscris pentru 2-1, acesta fiind și rezultatul pauzei.

După pauză, toată lumea se aștepta ca elevii lui Luis Enrique să revină rapid în joc, dar s-a întâmplat total opusul. Echipa antrenată de Elsner Luka a reușit să mai înscrie un alt gol, în minutul 61, prin Toure, scorul fiind de 3-1 în favoarea Le Havre.

PSG pare că s-a trezit la realitate pe finalul partidei, Hakimi reușind golul doi al parizienilor, iar Ramos a stabilit egalitatea în minutul 90+5.