Cele mai rapide știri sportive

Înot
David Popovici, din nou campion național la 100m: ”Obiectivul a fost calificarea la Europene”

23 de înotători chinezi au fost depistați pozitiv înainte de JO de la Tokyo, dar s-a invocat contaminarea

David Popovici, a treia victorie la Naționalele de înot de la Otopeni

David Popovici s-a impus și la proba de 200m liber de la Campionatele Naționale de Natație

David Popovici a câştigat titlul național la 50 m liber în prima zi a Naționalelor de la Otopeni

Cătălin Preda, ales cel mai bun săritor în apă de la mare înălțime din Europa

Camelia Potec: ”David Popovici îşi doreşte medalia olimpică, iar noi toți îl susținem”

David Popovici a dominat probele sale preferate la concursul internațional Antwerp Diamond Speedo

Performanță unică! O româncă de 81 de ani a câștigat 4 medalii de aur la Mondialele de Natație de la Doha

Constantin Popovici şi Cătălin Preda, nominalizați de European Aquatics pentru titlul de sportivul anului

Pe urmele lui David Popovici? Noul record național reuşit de Robert Badea

Chinezul Pan Zhanle, campion mondial în proba de 100 metri liber

Cătălin Preda, medaliat cu bronz la sărituri de la mare înălțime la Mondialele de la Doha

Noul deținător al recordului mondial, Pan Zhanle, cel mai rapid în serii la 100m liber

Recordul lui David Popovici a căzut. Chinezul Pan Zhanle a stabilit o nouă bornă la 100m

Campionatele Mondiale de Natație din 2029 vor avea loc la Beijing

Vlad Stancu s-a oprit în serii la 400 m liber, la Campionatelor Mondiale de Natație de la Doha

Încep Campionatele Mondiale de natație de la Doha. David Popovici, marele absent

Constantin Popovici este noul campion al circuitului mondial Red Bull Cliff Diving

Prima victorie a anului pentru David Popovic. Românul a câștigat aurul la 200 m

Gest de campion: David Popovici a oferit fundițe aurii din medalia de la Mondiale copiilor care au supraviețuit cancerului

David Popovici promite că își va lua revanșa în fața rivalilor săi

David Popovici, după ce a câștigat medalia de bronz în proba de 100 m liber: "Uneori câștigi, alteori înveți!"

David Popovici: "Nu am cum să fac cel mai bun timp al meu de fiecare dată"