Ploaie de goluri în prima etapă din Bundesliga. S-au marcat 23 de goluri în 5 meciuri

Prima etapă din Bundesliga
Prima etapă din BundesligaProfimedia
A fost un adevărat spectacol astăzi în Germania. Prima etapă din Bundesliga a debutat cu o ploaie de goluri, marcându-se peste 20 de goluri în doar 5 partide! Ieri, Bayern a reușit să treacă și ea de Werder Bremen, scor 4-0. Așadar, până acum s-au adunat 27 de goluri în 6 meciuri!

Augsburg - Monchengladbach 4-4

Partida a oferit una dintre cele mai spectaculoase deschideri de sezon din istoria recentă a Bundesligii, iar Borussia Mönchengladbach a salvat un punct pe finalul partidei cu FC Augsburg de pe WWK Arena, într-o remiză palpitantă, 4-4, reușind să marcheze din penalty.

Statistică Meci
Statistică MeciOpta by Stats Perform

Hoffenheim - Freiburg 1-2

Două goluri în finalul primei reprize, inclusiv un autogol, și o prestație defensivă solidă au ajutat Freiburg să câștige cu 2-1 în deplasare la Hoffenheim - extinzând seria de invincibilitate pe PreZero Arena la șase meciuri (5V, 1E).

Leverkusen - RB Leipzig 3-2

Bayer 04 Leverkusen a reușit să se impună pentru prima dată în ultimele patru sezoane în prima zi de campionat, învingând rivala RB Leipzig cu 3-2.

Stuttgart - Bochum 5-0

Stuttgart și-a început campania din Bundesliga 2023/24 cu un meci bombă, învingând Bochum cu 5-0, iar Silas a repetat dubla pe care a reușit-o în meciul din sezonul trecut.

Wolfsburg - Heidenheim 2-0

Heidenheim a avut parte de un "botez" de foc la debutul în Bundesliga, Wolfsburg câștigând confortabil cu 2-0 pe Volkswagen Arena, grație unei duble a lui Jonas Wind în prima repriză.