Știri Bundesliga, reportaje meciuri, interviuri, faze importante, scoruri și statistici

Bundesliga
Peter Zeidler, primul antrenor demis în acest sezon din Bundesliga
Zeidler, primul antrenor demis în acest sezon din Bundesliga

Atacantul lui Leverkusen, Victor Boniface, implicat într-un grav accident rutier. Starea atacantului

Hat-trick-ul lui Harry Kane duce Bayern spre o victorie categorică cu Stuttgart

Golul târziu al lui Guirassy îi aduce lui Dortmund o victorie crucială împotriva lui St. Pauli

FlashFocus: Neglijat de țara sa, Jeremie Frimpong este unul dintre cei mai buni din Bundesliga

Vincent Kompany este încrezător că Bayern este pe drumul cel bun, în ciuda seriei fără victorie

Jurgen Klopp a refuzat o ofertă de la Borussia Dortmund

Joel Matip, fostul fundaș al lui Liverpool, ar fi decis să se retragă

Fanii lui Dortmund consideră că decizia lui Jurgen Klopp de a lucra cu Red Bull "a ruinat munca de o viață”

Borussia Dortmund cumpără de la Man City. Transfer de 30 de milioane de euro

Klopp entuziasmat de noul său rol la Red Bull: "Nu aș putea fi mai încântat".

Revenire senzațională! Jurgen Klopp devine directorul global al echipelor de fotbal Red Bull

Adeyemi și Duranville, vor lipsi de la Dortmund mai multe săptămâni din cauza accidentărilor

Lovitură grea pentru Borussia Dortmund: Adeyemi indisponibil cel puțin o lună

Ce îl face pe Adeyemi să fie atât de bun? Jucătorul își spune secretul: ”Soția mea gătește...”

Muzeul Fotbalului German a achiziționat tricoul lui Brehme cu care a marcat golul victoriei la CM 1990

Kompany și-a câștigat deja respectul legendelor lui Bayern. Cu cine e comparat tehnicianul

Football Tracker! Atl. Madrid - Real, întrerupt de suporteri și gol în min 90+4 / Tottenham, victorie la scor cu United

VIDEO, meci nebun în Bundesliga: În minutul 12, viitoarea adversară a FCSB conducea cu 3-0, iar până la pauză a fost egalată

Bayern Munchen spune că prognosticul lui Harry Kane este "pozitiv" în ciuda accidentării la gleznă

Meciul weekendului se joacă München: Bayern vs. Bayer Leverkusen

Borussia Dortmund răsuflă ușurată: Accidentările lui Sabitzer și Gittens nu sunt grave