Kane, gol și pasă de gol la debut: Bayern obține trei puncte importante în prima etapă

Kane, debut cu gol în Bundesliga
Kane, debut cu gol în BundesligaAFP
FC Bayern a început cu o victorie categorie, 4-0, sezonul 2023/24 din Bundesliga, pe terenul celor de la Werder Bremen.

Werder Bremen vs. Bayern Munchen 0-4

Kane s-a remarcat la primul meci din Bundesliga și, după doar patru minute, i-a oferit o pasă de gol lui Leroy Sane. Atacantul englez avea să marcheze și el în minutul 75. Sane (min 90+3) și Mathys Tel (min 90+6) au închis tabela.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

Echipa antrenorului Ole Werner a fost net inferioară lui FC Bayern din toate punctele de vedere și și-a continuat seria de groază împotriva echipei antrenorului Thomas Tuchel. A fost a 15-a înfrângere consecutivă pe teren propriu în fața celor de la Munchen, pe Weserstadion, în fața a 42.100 de spectatori. Ultima victorie a celor de la Werder într-o partidă directă datează de aproape 15 ani.