Știri ciclism, interviuri, rezumate video, zvonuri ciclism, rezultate și clasamente

Mai mult ciclism
Mark Cavendish confirmă că a participat la ultimul său Tur al Franței

Tadej Pogacar se retrage de la Jocurile Olimpice din cauza "oboselii extreme"

Jonas Vingegaard, ”mândru de locul doi” ocupat în Turul Franței

Pogacar și Vingegaard vor rata La Vuelta după un Tur al Franței epuizant

Mark Cavendish, decis să se retragă după recordul stabilit în Turul Franței

Tadej Pogacar a câştigat ediția cu numărul 111 a Turului Franței. Ce record a egalat slovenul

Tadej Pogacar a obținut o victorie strălucită în etapa a 19-a a Turului Franței

Turul Franței se va apropia de cer în etapa a 19-a, atingând o altitudine de 2.802 metri

”Mustăciosul” belgian Victor Campenaerts a câştigat etapa a 18-a Turului Franței

Carapaz câștigă etapa a 17-a din Turul Franței, în timp ce Pogacar rămâne lider la general

Jasper Philipsen a câștigat în sprint etapa a 16-a din Turul Franței, Tadej Pogacar rămâne lider

Liderul Pogacar se așteaptă ca lupta din Turul Franței să explodeze în ultima săptămână

Tadej Pogacar a câştigat etapa a 15-a a Turului Franței şi îşi consolidează poziția la general

Restricțiile Covid-19, reintroduse după o epidemie la Turul Franței

Pogacar își extinde avansul în Turul Franței cu o victorie în Pirinei

Două etape solicitante în Pirinei care ar putea decide Turul Franței

Jasper Philipsen a câștigat etapa 13 din Turul Franței la sprint

Primoz Roglic și-a anunțat retragerea din Turul Franței după căzătura suferită

Turul Franței: Pogacar atacă - Vingegaard câștigă pentru prima dată la sprint

Belgianul Philipsen câștigă etapa a 10-a din Turul Franței, iar Pogacar rămâne lider

Lipsă de curaj? "Cursă inteligentă", spune Vingegaard după începutul ezitant în Turul Franței

Turul Franței: Francezul Anthony Turgis, învingător în etapa a noua

Ciclistul norvegian André Drege a murit în urma unei căzături în timpul Turului Austriei

Belgianul Remco Evenepoel (Soudal - Quick Step) a câştigat etapa a 7-a a Turului Franței

Mark Cavendish obține a 35-a victorie de etapă în Tour de France, un record

Pogacar câștigă etapa a patra din Turul Franței și preia tricoul galben

Kevin Vauquelin câștigă etapa a doua, iar Tadej Pogacar preia conducerea Turului

Francezul Bardet câștigă etapa de deschidere a Turului Franței

Cavendish nu are ”nimic de pierdut” și încearcă să obțină un nou record în Turul Franței

Program complet! Când va avea loc Turul României 2024 la ciclism

”Să fiu în Turul Franței este o victorie în sine”, spune Vingegaard după accidentarea horror din Spania

Începe Turul Franței! Tadej Pogacar vrea să facă dubla după ce a câștigat Il Giro

Remco Evenepoel, liderul echipei Soudal-Quick Step în Turul Franței 2024

Rodriguez și Bernal conduc echipa INEOS în Turul Franței

Wessel Mouris domină ultima etapă a Cursei Păcii, iar Breiuc Rolland revendică victoria generală

Ciclistul danez Vingegaard nu va participa la Jocurile Olimpice de la Paris

Eveneopoel și Roglic participă la cursa de la Dauphiné înainte de Turul Franței

Talentatul danez Nortoft domină etapa de deschidere a Peace Race din Cehia

Slovenul Tadej Pogacar a câștigat categoric Giro d'Italia la prima încercare

Merlier a câștigat a 18-a etapă în Giro, iar Pogacar își păstrează poziția de lider