Bundesliga: Probabilitate victorie și statistică / Bayern - Frankfurt, meciul etapei

AFP
Astăzi, 28 ianuarie 2022, avem parte de o etapă interesantă în Bundesliga. De la 16:30 putem urmări Werder Bremen - Wolfsburg, Freiburg - Augsburg, Hertha - Union Berlin, Hoffenheim - Mönchengladbach, Mainz - Bochum, iar seara de Bundesliga se încheie cu Bayern - Frankfurt, de la 19:30.

Werder Bremen - Wolfsburg, 16:30

Werder Bremen va încerca să pună capăt unei serii de patru înfrângeri în campionat, în timp ce Wolfsburg a câștigat șase meciuri consecutive și se luptă pentru locurile de calificare în Europa.

Ultimele cinci întâlniri
Flashscore

Jucători indisponibili

Agu și Schmid vor lipsi de la Bremen, ambii accidentați la genunchi, iar Wolfsburg duce lipsa lui Felix Nmecha și Lukas Nmecha, cei doi fiind accidentați.

Probabilitate Victorie
Opta by Stats Perform/AFP

Freiburg - Augsburg, 16:30

Returul Bundesligii continuă sâmbătă, când Freiburg va găzdui pe stadionul Europa-Park pe Augsburg, într-o confruntare extrem de așteptată.

Freiburg vine după o remiză, 1-1, cu Eintracht Frankfurt, în timp ce Augsburg abordează această confruntare cu un moral bun, după ce a obținut o victorie cu 1-0 în fața Borussiei Monchengladbach.

Flashscore

În timp ce la Freiburg lipsesc doar Hofler și Sallai, din cauza cumulului de cartonașe, respectiv accidentare, Augsburg are parte de cinci absențe: Cardona, Hahn, Iago, Strobl și Vargas.

Hertha - Union Berlin, 16:30

Hertha Berlin înfruntă sâmbătă, în capitala Germaniei, pe Union Berlin, într-un derby mult așteptat.

Gazdele abordează meciul de pe locurile de retrogradare automată, în timp ce Union a revenit pe locul doi în clasament, după victoria de la mijlocul săptămânii.

Flashscore

Hertha se prezintă la această partidă cu nu mai puțin de șase absențe: Ejuke, Jarstein, Jovetic, Kenny, Nsona, Rogel, toți accidentați, mai puțin Rogel, care lipsește din cauza cumulului de cartonașe galbene, în timp ce, de la Union lipsește doar Thorsby, din cauza unei accidentări.

Opta by Stats Perform/Profimedia

Hoffenheim - Mönchengladbach, 16:30

Hoffenheim va încerca să pună capăt unei serii de șapte meciuri fără victorie, în timp ce, Gladbach are două înfrângeri consecutive și speră și ea să pună capăt acestei serii negative.

Flashscore

Hoffenheim are cinci jucători indisponibili pentru această partidă: Akpoguma, Bruun Larsen, Promel, Skov, Stiller, accidentări și cumulul de cartonașe galbene, iar Mönchengladbach are doi accidentați, Borges Sanches și Kramer.

Mainz - Bochum, 16:30

Mainz 05 va încerca să pună capăt unei serii de șase meciuri consecutive fără victorie în campionat, iar oaspeții se află din nou la coada clasamentului, după au suferit o înfrângere cu 2-0 în fața lui Bayer Leverkusen la mijlocul săptămânii.

Flashscore

De la Mainz lipsesc Burgzorg, Burkardt, Mustapha și Zentner, în timp ce Bochum nu are parte de Esser, Gamboa și Grave, toți cei șapte jucători fiind accidentați.

Bayern - Frankfurt, 19:30

Bayern München își propune să câștige primul meci competitiv din 2023, în timp ce, Frankfurt, dacă ar reuși o victorie, s-ar apropia la două puncte de bavarezii care conduc în clasament.

După ce a câștigat 10 meciuri consecutive înainte de Cupa Mondială din Qatar, antrenorul lui Bayern, Julian Nagelsmann, probabil că regretă pauza pentru Cupa Mondială, în contextul în care echipa sa a remizat ambele partide după reluarea competiției.

După ce a îndurat o serie de patru meciuri fără victorie în campionat la începutul sezonului, campioana în exercițiu părea să-și fi reintrat în formă înainte de pauza din campionat, care a culminat cu revenirea în fruntea Bundesligii.

Cu toate acestea, după ce săptămâna trecută au obținut o remiză (1-1) în deplasare la RB Leipzig, bavarezii au pierdut două puncte acasă cu FC Koln, într-o altă remiză 1-1, marți seara.

Frankfurt, între timp, rămâne pe drumul cel bun în acest sezon de mare succes, după ce a obținut miercuri seară o remiză respectabilă, 1-1, în deplasare la Freiburg.

Randal Kolo Muani, care a jucat pentru Franța, finalistă a Cupei Mondiale din Qatar, a oferit echipei lui Oliver Glasner un avantaj marginal la pauză, dar Matthias Ginter a egalat la doar două minute după pauză.

Flashscore

Bayern are cinci jucători indisponibili, toți accidentați, inclusiv portarul Neuer, care va lipsi întreg sezonul: Hernandez, Mane, Mazraoui, Sarr și Neuer, în timp ce de la Frankfurt lipsesc Dina Ebimbe, Pellegrini, Trapp, Wenig, la fel, toți accidentați.