Parma lui Man și Mihăilă, înfrângere în turul barajului pentru promovarea în Serie A

Man și Mihăilă au nevoie de victorie în retur
Profimedia
Parma, echipa românilor Man și Mihăilă, a pierdut cu 3-2 pe terenul lui Cagliari în prima manșă a semifinalelor barajului pentru promovare în Serie A.

Oaspeții au condus cu 2-0 prin reușitele lui  Benedyczak (10) și Sohm (26), însă Cagliari a întors rezultatul în repriza secundă prin golurile lui Lubumbo (68 și 89) și Gianluca Lapadula (85).

Ambii români au fost introduși după pauză, Man în minutul 58, în locul lui Sohm, fiind notat de echipa Flashscore cu 6, iar Mihăilă, zece minute mai târziu, în locul lui Benedyczak, primind 5.8.

Returul va avea loc la Parma pe 3 iunie. În cealaltă semifinală, Sudtirol a învins pe Bari cu 1-0.