Dennis Man marchează din nou pentru Parma

Serie B, Italia: Dennis Man reușește să înscrie pentru Parma, în timp ce Moruțan vede galbenul
Profimedia
Dennis Man a reușit să înscrie în minutul 42 pentru Parma, dar echipa sa a reușit doar un egal (2-2), chiar dacă avea două goluri avans la pauză, în timp ce Genoa a reușit doar o remiză cu Drăgușin titular, iar Moruțan a văzut cartonașul galben în înfrângerea Pisei.

Benevento - Parma 2-2

Dennis Man a reușit să marcheze un gol pentru Parma, în egalul cu Benevento, scor 2-2, din etapa a 35-a a Serie B. Man a fost titular și a fost înlocuit cu Mihăilă în minutul 58.

El a primit nota 7.8 pe platforma Flashscore. La gazde a fost titular și Alin Toșca, fundașul fiind notat cy 6,9 de Flashscore.

Note jucători
Flashscore

Pentru Parma a mai marcat Benedyczak (7), iar pentru Benevento au înscris Ciano, în minutul 48, şi Acampora, în minutul 86.

Sudtirol - Genoa 0-0

Nu s-a marcat niciun gol pe Druso între Sudtirol și Genoa, într-un meci care a avut doar câteva faze importante care ar fi putut schimba soarta jocului.

Românul Drăgușin a fost titular pentru Genoa și a primit nota 7.3 pe platforma Flashscore.

Flashscore

În prima repriză, Martinez a fost superb în fața lui Odogwu, în timp ce în repriza secundă Gudmundsson a avut ghinionul ca șutul său să lovească bara.

Pentru ”grifoni” este totuși un punct excelent, important pentru menținerea pe locul doi și pentru a păstra distanța de șase puncte față de Bari care a reușit doar un egal acasă cu Cittadella.

Ascoli - Pisa 2-1

Echipa lui Olimpiu Moruțan a pierdut în deplasare la Ascoli, scor 2-1, iar românul a văzut și cartonașul galben la finalul meciului, în minutul 92.

Moruțan a primit 6.9 pe platforma Flashscore.

Flashscore

Primele două echipe din Serie B vor promova direct, în timp ce următoarele patru vor disputa meciuri de baraj.