Evoluția lui Man, recompensată de italieni. Românul a fost inclus în echipa etapei

Man, unul dintre cei mai buni jucători de pe teren cu Cagliari
Profimedia
Parma a învins cu 2-1 pe Cagliari în ultima etapă din Serie B, golul victoriei fiind marcat de Dennis Man în minutul 78.

Românul a fost introdus pe teren în minutul 73 și a avut nevoie de numai cinci minute pentru a marca unul dintre cele mai frumoase goluri ale etapei.

Internaționalul român a înscris cu un șut superb, din interiorul careului, în vinclul porții lui Radunovic.

Chiar dacă a evoluat numai 15 minute, Man a fost unul dintre evidențiații partidei, echipa Flashscore notându-l cu 7,1.

Evoluția românului nu a trecut neobservată de către italieni, Man fiind inclus în echipa etapei 34-a, alcătuită după următoarea formulă:

Andrenacci - Mateju, Mangravitti, Meroni, Carboni - Morachioli, Ellertsson, Sabelli - Man, Gudmundsson, Parigini.

A fost cel de-al cincilea gol pentru fotbalistul român în 24 de partide jucate în acest sezon pentru Parma, atacantul oferind și două asisturi.

Man s-a transferat la începutul anului 2021 la Parma, după ce echipa italiană a plătit suma de 11 milioane de euro celor de la FCSB.