Man și Mihăilă rămân în Serie B. Parma eliminată în play-off de Cagliari

Man și Mihăilă rămân în Serie B
Man și Mihăilă rămân în Serie BProfimedia
Parma a ratat calificarea în finala play-off-ului Seriei B, după ce a înregistrat doar un rezultat de egalitate în manșa secundă a barajului cu Cagliari, 0-0.

Parma - Cagliari 0-0

Deși avea nevoie de victorie pentru a spera în continuare la promovare, Parma, cu Dennis Man titular, a reușit să tragă primul șut pe cadrul porții după minutul 80.

Mai mult, gazdele au avut noroc că golul lui Lapadula din minutul 35 a fost anulat pentru un offside.

Situația s-a repetat cu un sfert de oră înainte de final, când un gol al gazdelor reușit de Bonny a fost anulat după consultarea VAR.

Dennis Man a fost înlocuit în minutul 66 de Mihăilă.

Cagliari se califică astfel în faza finală a play-of-ului, unde se va duela cu Bari pentru promovarea în Serie A. Sarzii au câștigat partida tur cu 3-2, după ce Parma a condus în deplasare cu 2-0.