”Un meci foarte ciudat. Toată lumea e dărâmată mental” Chipciu, după ce ”U” a rămas în play-out

Alex Chipciu, căpitanul lui U Cluj
Alex Chipciu, căpitanul lui U ClujProfimedia/ IMAGO
În runda cu numărul 30 din Superliga României, U Cluj nu a reușit să obțină victoria mult dorită pe terenul celor de la FC Voluntari (scor 0-0), Șepcile Roșii ratând astfel șansa de a continua în play-off.

Căpitanul Alex Chipciu a declarat la flash-interviul de la finalul partidei faptul că atmosfera este una sumbră în vestiarul Universității, ardelenii fiind ”dărâmați mental” după această experiență.

”A fost un meci foarte ciudat, diferite stări, sisteme... Am vrut să jucăm un sistem, s-a accidentat Roguljic, apoi au schimbat și ei sistemul. Am avut niște ocazii incredibil de mari. A fost o presiune mare pe toată lumea, a fost cam mare”, a declarat Chipciu.

”Știam că Sepsi conducea la pauză pe Petrolul”

”Și dacă ne calificam în play-off, clar eram mulțumiți pe moment. Acum e clar că ne gândim să luăm locul șapte. Erau meciuri importante, plus că aveam și noi prime de calificare în play-off.

Știam că Sepsi conducea la pauză pe Petrolul, apoi am primit informația că au marcat, dar nu am reușit. Strategia a fost să ținem, să ținem, dar am dat de un adversar care nu și-a dorit nimic”.

”Toată lumea e dărâmată mental acum”

”Trebuia să începem de mai devreme să atacăm, dar e tardiv acum. Avem Cupa acum și sperăm să ocupăm locul șapte. Sezonul nu cred că e ratat, dacă

În vestiar am vorbit, nu a fost chiar o ședință, dar a spus toată lumea ce simte. Toată lumea e dărâmată mental acum, dar lucrurile astea te întăresc. Clar vom fi mai buni în meciurile viitoare, asta e rețeta”, a conchis căpitanul Șepcilor Roșii.