”N-am avut șansă!” Reacția lui Rednic, după ce a pierdut cu Dinamo și a ratat play-off-ul

Mircea Rednic va continua în play-out cu UTA Arad
Mircea Rednic va continua în play-out cu UTA AradProfimedia
În ultima etapă a sezonului regulat (30), Dinamo a învins la limită pe Arcul de Triumf UTA Arad, scor 1-0, arădenii fiind excluși din play-off în urma acestui rezultat.

La finalul partidei, antrenorul Mircea Rednic a vorbit despre lucrurile care nu au mers bine în rândul echipei sale, considerând că UTA nu ”avut șansă” în duelul cu Dinamo.

”Dacă am fi avut încă un atacant, era bine”

”Ce n-a mers? N-am avut șansă. Au dat golul pe care l-au dat după o minge deviată. Noi am avut minge deviată în repriza a doua, dar s-a dus afară. Am avut șutul lui Trif, scos de portar. Ne-am retras prea mult, am stat prea jos în prima repriză.

În a doua repriză am dominat jocul, dar centrările nu au fost precise. Se cunoaște că avem doar un atacant, nu avem alte soluții.

Dacă am fi avut încă un atacant, era bine, că puteam presiune pe apărarea adversă.

Am făcut greșeli, ne-am precipitat, degajări la întâmplare și așa le-am dat lor încredere. Am avut situații, nu-i primul meci în care avem presiune și miză foarte mare și unii jucători au teamă. Au intrat cu teamă”, a declarat Mircea Rednic la flash-interviu.