Bayern revine pe poziția de lider în Bundesliga! Lupta pentru titlu rămâne una strânsă

Gnabry și Coman au înscris pentru Bayern
Gnabry și Coman au înscris pentru BayernProfimedia
Bayern Munchen a învins cu 2-0 Hertha Berlin, echipa aflată la coada clasamentului, în cadrul rundei cu numărul 30 din Bundesliga.

Bayern Munchen - Hertha Berlin 2-0

Bavarezii au profitat de rezultatul de egalitate înregistrat vineri de Dortmund, 1-1 cu Bochum, și au revenit pe prima poziție din Bundesliga.

Două goluri înscrise în 10 minute în partida cu Hertha Berlin au făcut ca echipa pregătită de Thomas Tuchel să ajungă la un singur punct în fața contracanditatei Dortmund.

Până în minutul 69, scorul era 0-0 între Bayern și Hertha. Gnaby a înscris cu capul din centrarea lui Kimmich. 10 minute mai târziu, același Kimmich a pasat decisiv pentru Kingsley Coman, care a făcut 2-0.