Bayern Munchen a lăsat în urmă părerile de rău după pierderea titlului și a zdrobit-o pe Union Berlin

Thomas Muller a marcat două goluri în victoria lui Bayern Munchen
Thomas Muller a marcat două goluri în victoria lui Bayern MunchenProfimedia
Thomas Muller a făcut dubla, iar Bayern Munchen a obținut o victorie categorică cu 5-1 cu Uniun Berlin și și-a asigurat a șaptea victorie în 10 meciuri. Union Berlin rămâne la doar trei puncte de locul de baraj pentru retrogradare din Bundesliga.

Bayern își revenise deja după pierderea titlului în Bundesliga cu o victorie în sferturile de finală ale Champions League contra lui Arsenal.

La fel ca și la mijlocul săptămânii, un mijlocaș al lui Bayern a fost cel care a deschis balul.

De data aceasta, Leon Goretzka a fost cel care a marcat primul gol, internaționalul german profitând din plin de o pasă perfectă a lui Mathys Tel.

Și dacă golul lui Goretzka nu a fost suficient de impresionant, atunci cel al lui Harry Kanea fost cu siguranță.

Și după pauză Bayern a continuat să își arate clasa pentru a găsi o a treia reușită și a-și asigura fără emoții cele trei puncte.

De data aceasta, Muller a intrat în acțiune, găsit perfect de o centrare a lui Eric Maxim Choupo-Moting în minutul 53.

Poate că a cedat în cele din urmă titlul Bundesliga săptămâna trecută, dar Bayern a revenit la stilul său nemilos în partida cu Union Berlin, care nu a putut face nimic altceva decât să privească cum Tel marchează și el înainte ca Muller să facă dubla, reluând cu capul centrarea lui Goretzka.

Flashscore Omul meciului: Thomas Muller (Bayern München)