Tennis Tracker: Djokovic rupe blestemul italian / Tstitsipas îl învinge pe Zverev

Tennis Tracker: Novak Djokovic
Tennis Tracker: Novak DjokovicAFP
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

17:51 - ATP MONTE CARLO - Novak Djokovic, liderul mondial și principalul favorit de la Monte Carlo, s-a calificat joi în sferturile de finală ale competiției din Monaco după ce și-a luat revanșa în fața lui Lorenzo Musetti (24 ATP). Sârbul s-a impus cu scorul de 7-5, 6-3, la capătul unui meci care a durat două ore.

16:32 - ATP MONTE CARLO - Stefanos Tsitsipas (12 ATP) s-a impus în meciul vedetă al zilei de la Monte Carlo. Grecul l-a învins în două seturi pe favoritul numărul cinci al competiției, germanul Alex Zverev, scor 7-5, 7-6 (3). Citește mai mult aici.

15:39 - ATP MONTE CARLO - Sumit Nagal(26 de ani) și-a încheiat parcursul la Monte Carlo, dar nu fără să îi pună probleme lui Holger Rune (20 de ani), al șaptelea favorit. Danezul a câștigat primul set, înainte ca Nagal să egaleze, doar pentru a-l vedea pe Rune avansând cu 6-3, 3-6, 6-2.

14:00 - ATP MONTE CARLO - O nouă surpriză de proporții la turneul monegasc: Daniil Medvedev, favoritul numărul 4, a fost eliminat în optimi de conaționalul său, Karen Khachanov, după aproape 2 ore de joc, scor 6-3, 7-5.

Se joacă intens în Monaco: în duelul australienilor din optimi, Alex De Minaur a trecut de Alexei Popyrin în două seturi, 6-3, 6-4, iar bulgarul Grigor Dimitrov nu a avut nicio problemă în fața sârbului Miomir Kecmanovic, pe care l-a depășit cu 6-4, 6-3.

07:00 - ATP MONTE CARLO - Alex De Minaur vs. Alexei Popyrin (12:00), Karen Khachanov vs. Daniil Medvedev (12:00),  vs. Lorenzo Musetti (14:30), Alexander Zverev vs. Stefanos Tsitsipas (14:30), Jan-Lennard Struff vs. Jannik Sinner (16:00), Hubert Hurkacz vs. Casper Ruud (17:30), Lorenzo Sonego vs. Ugo Humbert (17:30)

00:00 - ATP MONTE CARLO - Ploaia a întrerupt ultimele două partide ale zilei. Meciul dintre Grigor Dimitrov și Miomir Kecmanovic se va relua de la scorul de 6-4, 2-1 pentru bulgar.

Și partida dintre Holger Rune și indianul Sumit Nagal a fost întreruptă de ploaie în momentul în care danezul câștigase primul set cu 6-3 și era în avantaj cu 2-1 în cel de-al doilea.