Tennis Tracker: Sorana Cârstea, învinsă la Indian Wells/Djokovic pierde un set, dar se califică

Tennis Tracker: Novak Djokovic
Tennis Tracker: Novak DjokovicProfimedia
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

07:30 - WTA INDIAN WELLS - Aryna Sabalenka a salvat patru mingi de meci în drumul spre o victorie muncită cu 6-7, 6-2, 7-6 în fața americancei Peyton Stearns.

07:00 - ATP INDIAN WELLS - Daniil Medvedev, Casper Ruud, Taylor Fritz și Grigor Dimitrov și-au asigurat calificarea în turul următor după victorii în două seturi.

06:30 - INDIAN WELLS - Peste noapte au avut loc câteva rezultate șocante: Jessica Pegula, a cincea favorită, a părăsit turneul după o înfrângere cu 6-2, 3-6, 6-3 în fața Annei Blinkova, în timp ce polonezul Hubert Hurkacz, al optulea favorit la masculin, a fost învins cu 6-0, 6-7, 6-2 de veteranul francez Gael Monfils.

03:30 - ATP INDIAN WELLS - Novak Djokovic, liderul mondial, a avut nevoie de set decisiv pentru a trece de australianul Aleksandar Vukic, 69 ATP, pe care l-a învins cu 6-2, 5-7, 6-3.

În turul 3, sârbul va juca împotriva italianului Luca Nardi.

02:00 - WTA INDIAN WELLS - Sorana Cîrstea nu reușește să intre în starea de grație care i-a adus atâtea rezultate bune la început de an și e eliminată la prima partidă de simplu la Indian Wells.

Americanca Sloan Stephens a învins-o în două seturi, 6-0, 7-5, după ceva mai mult de o oră și 20 de minute de joc.

01:00 - ATP - INDIAN WELLS - Noua senzație a tenisului francez Arthur Fils l-a eliminat pe Davidovich Fokina, numărul 23 mondial, cu 6-3, 6-4 și a avansat în turul 3 la Indian Wells.

01:00 - WTA INDIAN WELLS - Coco Gauff, campioana de la US Open, a reușit o revenire spectaculoasă de la 5-2 în setul decisiv cu Clara Burel și s-a impus greu cu 2-6, 6-3, 7-6.

00:45 - ATP INDIAN WELLS - În turneul masculin, francezul Ugo Humbert și-a continuat forma bună din ultima vreme cu o victorie cu 6-4, 6-4 în fața americanului Patrick Kypson.

Cameron Norrie și Adrian Mannarino sunt, de asemenea, calificați.

00:30 - WTA INDIAN WELLS - în timpul serii, Daria Kasatkina a triumfat în fața franșuzoaicei Oceane Dodin cu 6-3, 7-6.

Într-o altă partidă, italianca Lucia Bronzetti a dispus de Anhelina Kalinina în două seturi, 6-3, 6-4.

00:15 - WTA INDIAN WELLS - Emma Răducanu trece în turul 3 rapid după ce adversara ei, ucrainanca Dayana Yastremska s-a accidentat și a decis să se retragă la scorul de 4-0 pentru britanică în primul set.

00:00 - ATP INDIAN WELLS - Ghinion pentru canadianul Milos Raonic, care a anunțat că a fost nevoit să se retragă din turneu înainte de confruntarea cu danezul Holger Rune, favoritul numărul 7, din cauza unei accidentări.

Raonic trecuse în primul tur de indianul Nagal.