Tennis Tracker: Sabalenka părăsește Indian Wells/ Favoriții Medvedev și Gauff, în sferturi

Tennis Tracker: Coco Gauff
Tennis Tracker: Coco GauffProfimedia
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

22:00 - ATP INDIAN WELLS - Jannik Sinner și-a continuat startul perfect de sezon, calificându-se joi în semifinalele turneului de la Indian Wells, învingându-l pe cehul Jiri Lehecka cu 6-3, 6-3 și îmbunătățindu-și recordul de victorii și înfrângeri din acest an la 16-0. Citește mai mult aici

10:00 - ATP INDIAN WELLS - Din această seară încep sferturile de finală! Organizatorii au publicat programul partidelor.

06:00 - WTA INDIAN WELLS - O nouă surpriză la turneul californian: Yue Yuan o învinge pe Daria Kasatkina, favorita 11, cu  4-6, 6-4, 6-3.

Yue Yuan a devenit prima jucătoare chineză care a ajuns în sferturile de finală ale probei feminine de simplu la Indian Wells de la Li Na în 2014.

05:30 - ATP INDIAN WELLS - Danezul  Holger Rune e în sferturi  de  finală după o victorie muncită cu americanul Taylor Fritz: 2-6, 7-6, 6-3.

Favoritul numărul 7 va juca acum contra rusului Daniil Medvedev.

03:00 - WTA INDIAN WELLS - Maria Sakkari și-a respectat statutul de cap de serie și a depășit-o pe franțuzoaica Diane Parry, 61 WTA cu 6-2, 3-6, 6-3.

00:30 - ATP INDIAN WELLS - Daniil Medvedev a trecut de bulgarul Grigor Dimitrov cu 6-4, 6-4.

Rusul, cap de serie numărul 4, îl înfruntă în sferturi pe câștigătorul din partida Taylor Fritz vs. Holger Rune.

23:30 - WTA INDIAN WELLS - Emma Navarro face turneul vieții și a  produs cea mai mare surpriză din turneul feminin după ce a învins-o pe favorita 2, Aryna Sabalenka după o luptă dură de 3 seturi, 6-3, 3-6, 6-2, în aproape două ore de joc.

O oră mai târziu, Coco Gauff a depășit-o fără probleme pe Elise Mertens din Belgia, scor 6-0, 6-2, în doar o oră de joc.

Câștigătoarea de la US Open va juca acum ori cu Daria Kasatkina, ori cu chinezoaica Yuan Yue.

23:00 - ATP INDIAN WELLS - Casper Ruud l-a învins pe  veteranul francez Gael Monfils în trei seturi, 3-6, 7-6, 6-4.

Norvegianul, favoritul numărul 9, va juca în sferturi de finală contra americanului Tommy Paul.

Tot în această seară Tommy Paul a trecut de Luca Nardi, italianul care l-a eliminat surprinzător pe Djokovic etapa trecută, cu 6-4, 6-3.