Nu-l mai oprește nimeni pe Răzvan Lucescu. Condusă cu 1-0, PAOK întoarce partida cu Lamia

PAOK - Lamia 3-1
PAOK - Lamia 3-1Profimedia
Într-un meci tensionat din play-off-ul campionatului Greciei, echipa PAOK, condusă de antrenorul român Răzvan Lucescu, a obținut o victorie crucială împotriva echipei Lamia.

Partida a început cu un gol surprinzător marcat de oaspeți în minutul 7, însă echipa PAOK și-a revenit rapid, reușind să egaleze prin Michailidis înainte de pauză. În repriza secundă, gazdele și-au intensificat eforturile ofensive, iar Schwab a reușit să înscrie de două ori, aducând victoria echipei sale.

Această performanță le-a adus celor de la PAOK poziția de lider în clasament, acumulând 66 de puncte și depășind cu un punct echipa AEK Atena, care are însă un meci mai puțin disputat. Pentru fanii echipei și pentru antrenorul Răzvan Lucescu, această victorie reprezintă un pas important în direcția cuceririi titlului și îi motivează să continue lupta pentru succes în campionatul grecesc.

"Nu este ușor să revii după doar două zile, după un meci dificil. Nu contează că au fost numeroase schimbări. Nu am început foarte bine. După golul marcat de Michaelidis, lucrurile s-au schimbat", a declarat Răzvan Lucescu.