Dennis Man și Valentin Mihăilă, după ce au înscris pentru Parma: "Suntem aproape ca niște frați"

Valentin Mihăilă și Dennis Man
Valentin Mihăilă și Dennis ManProfimedia
Internaționalii români Dennis Man și Valentin Mihăilă au marcat primele lor goluri din 2024.

Ambii jucători au început ca titulari în deplasarea de la Sampdoria

Dennis Man a deschis scorul în minutul 41 din penalty, acesta fiind cel de-al 11-lea gol din acest sezon.

După doar patru minute, Valentin Mihăilă a majorat avantajul oaspeților după o pasă perfectă venită de la Man.

Estevez a stabilit scorul final în minutul 69 al partidei, iar Parma s-a impus cu 3-0.

"Am făcut un meci grozav!"

"Suntem fericiți, am făcut un meci grozav. Știam că este un meci greu, dar suntem fericiți. Vreau să dau mai mult în fiecare meci și să ajut echipa, sunt mulțumit de asta. Este calea cea bună, lucrăm împreună în fiecare zi: antrenorul are încredere în noi. Suntem fericiți și vrem să continuăm așa.

Pecchia m-a ajutat foarte mult, are încredere în mine și vorbește cu mine în fiecare zi. Acest lucru îmi dă încredere și îmi dă ideea că pot face mai mult. Mihăilă? Mă bucur pentru el, avea nevoie de gol. Acum să continuăm așa, lucrăm în fiecare zi pentru asta”, a declarat Dennis Man.

"Ne dorim să atingem obiectivul"

"Mă cunosc de mult timp cu Man, am jucat la U21 și acum jucăm la naționala de seniori a României. Apoi am venit aici împreună, suntem aproape ca niște frați. Dar tot ce se întâmplă pe teren se datorează echipei, pentru că suntem un grup puternic. Cu toții vorbim aceeași limbă pe teren, nimeni nu este diferit. Suntem tineri și vrem să demonstrăm că facem multe lucruri bune.

Ne dorim să atingem obiectivul, nu are nicio legătură cu cine marchează și cine pasează. Singurul lucru care contează este câștigarea meciurilor.

Încercăm să ne distrăm pe teren, suntem tineri și vrem să demonstrăm că putem juca la un nivel înalt. Deci toți cei care sunt în echipă dau totul pe teren, vrem să ajungem în Serie A și să jucăm la un nivel înalt", a declarat și Valentin Mihăilă.