Dennis Man, omul meciului pentru Parma, care reușește doar o remiză cu Ascoli

Dennis Man, cel mai bun om de pe teren în Parma - Ascoli
Dennis Man, cel mai bun om de pe teren în Parma - AscoliProfimedia
Parma a remizat cu Ascoli, scor 1-1, în etapa a 2-a din Serie B. La gazde, Dennis Man și Valentin Mihăilă au fost titulari.

Parma - Ascoli 1-1

Parma a reușit să marcheze în minutul 37 prin Adrian Benedyczak, însă golul a fost anulat pe motiv de offside. Tabela a rămas intactă până la pauză, dar la un sfert de oră după reluare Ascoli a reușit deschiderea scorului prin Botteghin (60).

Gazdele s-au năpustit în atac pentru a restabili egalitatea, lucru pe care l-au reușit după doar 10 minute, golul lui Enrico Del Patro fiind decisiv pentru obținerea unui punct.

Parma rămâne lider în Serie B, cu 42 de puncte, și are patru puncte avans față de a doua clasată, Venezia

Dennis Man și Valentin Mihăilă au fost titulari pentru Parma, dar cel din urmă a fost schimbat în minutul 66.

Man a fost considerat ”omul meciului” de Flashscore, care l-a notat cu 8,3, în timp ce Valentin Mihăilă a fost notat cu 6,5.