Cuvinte de laudă pentru Dennis Man. "Sunt mândru de el", susține antrenorul Parmei

Dennis Man
Dennis ManAFP
Parma a câștigat cu 2-0 partida cu Sudtirol din etapa a 12-a din Serie B, iar Dennis Man s-a aflat din nou pe lista marcatorilor.

Internaționalul român a transformat un penalty în minutul 56 al partidei, ajungând astfel la 4 reușite în ultimele trei meciuri pentru formația galben-albastră.

După meci, antrenorul echipei din Serie B a avut doar cuvinte de laudă pentru jucătorul român.

"Am văzut o creștere semnificativă în jocul fotbaliștilor noștri. În fiecare meci, avem nevoie de răbdare, dar este esențial să atacăm de la primul minut pentru a obține avantajul.

Am încercat să punem presiune pe adversari din primele minute și am reușit să deschidem scorul rapid. Este important să ne impunem încă de la început pentru a controla meciurile, iar dorința noastră face diferența.

Sunt mândru de jucătorul Dennis Man, dar aștept îmbunătățiri continue de la toți jucătorii noștri. Trebuie să ne menținem performanța la un nivel înalt în mod constant pentru a deveni o echipă Parma mai puternică:, a spus Fabio Pecchia.