Dennis Man și Valentin Mihăilă, lideri cu Parma în Serie B. Ce note au primit jucătorii

Parma - Sampdoria 1-1
Parma - Sampdoria 1-1Profimedia
Parma a obținut un rezultat de egalitate, 1-1, în meciul de pe teren propriu contra echipei Sampdoria, în etapa a 6-a din Serie B.

Chiar și în urma acestui rezultat de egalitate, echipa lui Dennis Man și Valentin Mihăilă este lider în Serie B, cu 14 puncte din patru victorii și două egaluri.

Dennis Man a fost titular și a fost înlocuit în minutul 58, în timp ce Valentin Mihăilă a fost introdus în minutul 65 în meciul de duminică al Parmei de pe teren propriu, în care echipa a obținut doar un rezultat de egalitate, 1-1, împotriva Sampdoriei, în etapa a șasea din Serie B.

Dennis Man a fost notat cu 6.5, în timp ce Mihăilă a primit 6.3

"Puțin implicat în acțiunile ofensive ale Parmei. A ales să atace mai degrabă pe stânga decât din partea sa. Apărarea Sampdoriei s-a închis foarte bine și a avut de suferit. Practic, nu reușește niciodată să găsească fulgerul potrivit pentru a ieși în evidență", au scris jurnaliștii de la ParmaLive despre Man.

"Jumătate de oră pe teren fără impact. Nu își găsește poziția și nu creează niciun pericol pentru apărarea adversă", a transmis ParmaLive despre Mihăilă.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

Fabio Pecchia, declarații despre Dennis Man

"Este o călătorie și suntem cu toții fericiți, în primul rând el, pentru că se simte bine și este capabil să ofere continuitate.

L-am avut de la început și, în afară de o mică pauză din cauza unei mici probleme, a fost mereu apt.

Ne poate face să vedem viitorul cu mai multă încredere, dar putem accelera acest proces de creștere pentru toată lumea”, a declarat tehnicianul Parmei înainte de meciul cu Sampdoria.