Man și Mihăilă, aduși cu picioarele pe pământ. Parma, învinsă la scor de neprezentare

Man și Mihăilă au fost titulari în Modena - Parma 3-0
Man și Mihăilă au fost titulari în Modena - Parma 3-0Profimedia
Parma a suferit o corecție dură în lupta sa pentru promovare în Serie A. Echipa românilor Dennis Man și Valentin Mihăilă a fost învisă cu 3-0 pe terenul celor de la Modena.

Modena - Parma 3-0

Parma s-a deplasat la Modena cu o serie activă de opt meciuri fără înfrângere în Serie B, însă gazdele și-au asigurat un avans confortabil în mai puțin de jumătate de oră, prin reușitele lui Battistella (15) și Abiuso (23).

Mihăilă, care a fost unul dintre cei mai slabi oameni de pe teren și a fost notat cu 6,1 de Flashscore, a fost schimbat la pauză, însă mutările oaspeților nu au dat deloc rezultatele scontate. Din contră, tot gazdele au mai punctat încă o dată, Ponsi stabilin scorul final la doar două minute după reluare (47).

Dennis Man a fost integralist, dar nu a mai reușit să fie jucătorul decisiv pentru Parma, așa cum a făcut-o în ultimele etape și a fost notat cu 6,4 de Flashscore.

Notele jucătorilor
Notele jucătorilorFlashscore

În ciuda înfrângerii, Parma rămâne lider în liga a doua din Italia, cu 45 de puncte, patru mai multe decât Cremonese și Venezia, principalele sale urmăritoare.