Denis Man, cel mai bun jucător al Parmei în partida cu Spezia

Denis Man, cel mai bun jucător al Parmei în partida cu SpeziaProfimedia
Parma a învins în deplasare Spezia cu 1-0, grație unui autogol marcat în prelungirile partidei de Joao Moutinho

Parma a început din nou partida cu cei doi români în formula de start, Dennis Man și Valentin Mihăilă.

Man a fost integralist și a făcut din nou o partidă excelentă, chiar dacă nu a înscris.

Dacă Dennis Man a rămas pe teren până la fluierul final, Mihăilă a fost înlocuit în minutul 56.

Unicul gol al meciului a fost înscris de către Joao Moutinho, în propria poartă.

Chiar Dennis Man a fost cel care a provocat golul.

Românul a executat un corner în al patrulea minut al prelungirilor, iar portughezul a trimis inexplicabil în propria poartă, cu o lovitură de cap.

De precizat, însă, că este vorba de un alt Moutinho, un tânăr de 25 de ani, nu veteranul care a trecut pe la Wolves iar acum joacă la Braga

Flashscore l-a notat pe Man cu 7,3 - cel mai mare punctaj din echipa celor de la Parma.

De altfel, nu este prima dată când Man obține cea mai bună notă în acest sezon.

Dennis Man a marcat 8 goluri în cele 13 meciuri jucate pentru Parma în această ediție de Serie B.

Parma pare să se îndrepte clar spre promovare, iar în urma acestui rezultat a urcat pe locul secund în Serie B, care asigură accederea directă în Serie A.

Colegii lui Man sunt la egalitate cu Venezia, cu 33 de puncte, însă liderul are avantaj în meciurile directe.