Tănase și Burcă pierd în fața lui Ronaldo / Victorie dramatică pentru Reghe și Cordea

Rezultatele înregistrate în runda cu numărul 14 din campionatul Arabiei Saudite
Rezultatele înregistrate în runda cu numărul 14 din campionatul Arabiei SauditeTwitter / AlNassrFC / AlTai Saudi Club
Flashscore vă prezintă rezultatele înregistrate în runda cu numărul 14 din campionatul Arabiei Saudite.

Al Nassr - Al Akhdoud 3-0

Al Nassr a obținut un succes categoric în fața penultimei clasate Al Akhdoud, acolo unde Florin Tănase și Andrei Burcă au început ca titulari. Gazdele au deschis scorul destul de repede prin Al Naji (minutul 13), după o fază de atac bine lucrată de elevii lui Luis Castro.

În actul secund, Cristiano Ronaldo a reușit o dublă în trei minute, asigurând victoria pentru Al Nassr, care s-a apropiat la un singur punct de liderul Al Hilal, rivalii nedisputând însă etapa cu numărul 14.

Al Taee - Al Raed 4-3

Un meci cu adevărat dramatic pentru Laurențiu Reghecampf, care a început duelul fără Cordea și Dugandzic, cei doi fiind lăsați pe banca de rezerve.

Oaspeții aveau 2-0 în minutul 27 după golurile marcate de Tavares (penalty - min 12) și Sunbul. Până la pauză, gazdele au beneficiat de un penalty care a fost transformat de Mensah (min 45).

Al Raed a rămas în 10 oameni după ce Al Beshe a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat în prelungirile primei reprize.

În actul secund Cordea și Dugandzic și-au făcut apariția pe teren în echipa lui Reghe. Al Taee a avut 2 goluri anulate de VAR, în vreme ce El Berkaoui a făcut 3-1 în minutul 72.

Finalul de partidă a fost unul de infarct, Al Taee reușind să întoarcă în minutele de prelungire.

Mai întâi, Al Fahad a deviat nefericit în propria poartă în minutul 90+2, pentru ca Mensah să aducă egalarea în min 90+9 după un alt penalty obținut de Al Taee.

La ultimele secvențe ale partidei avea să vină și golul fericirii pentru Reghe și compania. Olandezul Virgil Misidjan a făcut 4-3 în minutul 90+10, rezultat care o duce pe Al Taee pe locul 15, însă la numai un punct distanță de primul loc retrogradabil, ocupat de Al Akhdoud.