Rivalul lui Drăgușin înscrie în victoria obținută de Spurs în fața lui Nottingham

Tottenham și-a însușit cele 3 puncte în urma victoriei cu 3-1 cu Nottingham ForestAFP
În cea mai recentă etapă din Premier League, Tottenham și-a însușit cele 3 puncte în urma victoriei cu 3-1 cu Nottingham Forest.

Tottenham - Nottingham 3-1

Un nou succes important pentru echipa lui Ange Postecoglou, care revine în acest moment pe locurile de Champions League (4 - 60 de puncte).

Gazdele au intrat la conducere după autogolul înscris de Murillo după un sfert de oră de joc, pentru ca Wood să aducă egalarea pentru oaspeți în minutul 27. Același Wood a ratat apoi o ocazie imensă de a-și duce echipa în avantaj la pauză. Cu toată poarta în față, atacantul a lovit în forță, însă cei de la Spurs au fost salvați de bară.

Stats
StatsOpta by Stats Perform

La scurt timp după reluarea jocului în actul secund, avantajul gazdelor a fost asigurat chiar de Micky van de Ven, marele rival al lui Radu Drăgușin din centrul apărării lui Spurs. Stoperul olandez l-a învins pe goalkeeperul Sels cu o torpilă din marginea suprafeței de pedeapsă.

Tabela a fost închisă de un alt fundaș, spaniolul Pedro Porro fiind responsabil în ceea ce privește asigurarea celor 3 puncte pentru Spurs.

Radu Drăgușin a fost rezervă neutilizată în această partidă.