Liverpool se impune greu într-un meci al greșelilor. Nunez a înscris după ce portarul a degajat în el

Nunez și Mac Allister sărbătoresc golul doi
Nunez și Mac Allister sărbătoresc golul doiProfimedia
Liverpool a revenit pe primul loc în urma victoriei reușite în partida cu Sheffield, din cadrul etapei a 31-a din Premier League.

Liverpool - Sheffield Utd 3-1

Darwin Nunez a deschis scorul pentru cormorani încă din minutul 17, profitând de greșeala portarului croat Ivo Grbic, care a degajat direct în atacant și mingea a ricoșat în poartă.

Acesta este al 11-lea gol marcat de atacantul uruguayan în acest sezon Premier League, el având și 7 pase decisive.

Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform

Oaspeții au restabilit egalitatea în minutul 58, când tânărul fundaș Conor Bradley a deviat mingea nefericit în propria poartă.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

Mac Allister a adus-o pe Liverpool în avantaj în minutul 76, când a înscris cu un șut superb de la marginea careului. Cody Gakpo a închis tabela în minutul 90 și cormoranii urcă înapoi pe prima poziție în Premier League.

În următoarea etapă, Liverpool va disputa derby-ul cu Manchester United, duminică, 7 aprilie, de la ora 17:30.