În minutul 90, scorul era 1-1! Comeback spectaculos pentru Chelsea în deplasarea de la Palace

Gallagher semnează comeback-ul pentru Chelsea din deplasarea de la Palace
Gallagher semnează comeback-ul pentru Chelsea din deplasarea de la PalaceAFP
În runda cu numărul 24 din Premier League, Chelsea s-a impus pe terenul lui Crystal Palace, scor 1-3.

Crystal Palace - Chelsea 1-3

În minutul 90, tabela de pe Selhurst Park, iar Chelsea se îndrepta la cea de-a treia etapă consecutivă de campionat în care nu obținea victoria, după eșecurile înregistrate cu Wolves și Liverpool.

Gallagher a fost însă cel care s-a opus vehement acestui rezultat, mijlocașul reușind primele sale goluri în campionat pentru londonezi.

Trupa lui Pochettino a intrat în dezavantaj la pauză, după ce Lerma a deschis scorul pentru gazde după o jumătate de oră de joc.

Gallagher marca primul său gol din campionat la scurt timp după startul părții secunde, după un assist venit de la Malo Gusto.

Statistici
StatisticiOpta by Stats Perform

Adevăratul spectacol avea să vină abia în minutele de prelungire, când marea majoritate a fanilor echipei londoneze erau pregătiți să se mulțumească doar cu un rezultat de egalitate. Gallagher a semnat dubla după o pasă venită de la Palmer, în vreme ce Enzo Fernandez a închis tabela la ultima fază a meciului, din pasa aceluiași Palmer.

Chelsea rămâne la mijlocul clasamentului în Premier League, locul 10, cu 34 de puncte după 24 de etape, în vreme ce Palace, cu două înfrângeri consecutive, este pe 15, cu 24 de lungimi din tot atâtea etape.