Chelsea încaseză din nou patru goluri / Manchester United câștigă cu West Ham

După înfrângerea cu Liverpool (1-4), Chelsea încasează din nou patru goluri
După înfrângerea cu Liverpool (1-4), Chelsea încasează din nou patru goluriProfimedia
Etapa cu numărul 23 din Premier League a adus o nouă înfrângere la scor pentru Chelsea, în timp ce West Ham și Manchester United au făcut rocada în clasament după meciul direct.

Chelsea - Wolves 2-4

Chelsea a deschis scorul în minutul 19, prin Palmer, dar oaspeții au întors scorul până la pauză. Cunha a restabilit egalitatea după doar trei minute, iar cu două minute înainte de pauză, Disasi a înscris în propria poartă și Wolves a preluat conducerea.

Același Cunha a mai înscris în minutul 63, iar în minutul 80 a obținut un penalty pe care l-a transformat trecându-și în cont hattrick-ul. Thiago Silva a închis tabela în minutul 86.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

Wolves a plecat cu toate cele trei puncte de pe Stamford Bridge și a reușit să o depășească pe Chelsea cu un punct în clasament.

Manchester United - West Ham 3-0

Echipa antrenată de Erik ten Hag are o singură înfrângere în ultimele cinci etape (3V, 1E) și se apropie la 6 puncte de ultimul loc care asigură calificarea în cupele europene, ocupat de Tottenham.

Atacantul danez Rasmus Hojlund și-a confirmat forma și a înscris pentru al patrulea meci consecutiv pentru United. El a deschis scorul în minutul 23, pentru ca Alejandro Garnacho să-l majoreze la patru minute după pauză. Argentinianul a făcut dubla în minutul 83, stabilind și scorul final.

Bournemouth - Nottingham 1-1