Cristiano Ronaldo a marcat împotriva lui Mirel Rădoi. Ce șanse mai are Al Nassr la titlu

Ronaldo, golul cu nr. 13 pentru Al Nassr
Ronaldo, golul cu nr. 13 pentru Al NassrProfimedia
Al Nassr, echipa lui Cristiano Ronaldo, a câștigat cu 2-0 confruntarea cu Al-Taee, formație antrenată de românul Mirel Rădoi, într-un meci din etapa a 27-a a primei ligi din Arabia Saudită.

Ronaldo a deschis scorul în minutul 52 în urma unei lovituri de la 11 m, în timp ce Talisca a majorat scorul cu zece minute înainte de final.

A fost cel de-al 13-lea gol marcat în acest sezon pentru portughez în 14 partide jucate în tricoul lui Al Nassr.

Echipa lui Ronaldo se află pe locul 2 în clasament, cu 60 de puncte, la trei puncte în spatele lui Al Ittihad când mai sunt trei etape până la sfârșitul campionatului.