Ronaldo, gest neașteptat la ultimul meci. Reacția portughezului înainte de penalty

Ronaldo l-a lăsat pe Talisca să execute penalty-ul care a adus echipei victoria
Ronaldo l-a lăsat pe Talisca să execute penalty-ul care a adus echipei victoriaAl-Nassr
Al-Nassr a câștigat cu 2-1 meciul de pe teren propriu cu Abha, după ce a revenit de la 0-1.

Al-Nassr - Abha 2-1

Golul egalizator a fost marcat de Cristiano Ronaldo, dintr-o lovitură liberă uimitoare de la distanță. În minutul 86, Al-Nassr a primit o lovitură de pedeapsă. De când a ajuns în Arabia Saudită, Cristiano Ronaldo a executat toate penalty-urile echipei. De data aceasta, portughezul i-a înmânat mingea golgheterului echipei, Talisca, care tocmai revenise după o accidentare.

Talisca a executat și a înscris cel de-al 14-lea gol din acest sezon, fiind pe locul doi în topul golgheterilor din prima ligă saudită, la o reușită în urma lui Hamdallah de la Al-Ittihad, care a marcat un hattrick în această etapă.

"Este vorba de respect reciproc, suntem o singură echipă și ne comportăm ca o familie", a declarat Talisca la finalul partidei.

Al-Nassr menține presiunea asupra lui Al-Ittihad, care conduce în campionat cu un punct, cu nouă meciuri rămase de disputat.

"Cu toții cooperăm și cel mai important lucru este echipa. În cele din urmă, totul este în beneficiul clubului. Fie că sunt eu sau oricare alt jucător, important este să înscriem. Cu siguranță este ceva special", a spus Ronaldo.

Golul marcat de Cristiano Ronaldo în minutul 78 este primul pe care atacantul l-a reușit pe teren propriu. Portughezul a marcat 9 goluri pentru Al-Nassr și este pe locul 6 în topul golgheterilor.