O nouă dezamăgire pentru Cristiano Ronaldo! Al-Nassr, șanse minime de a obține titlul

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo Profimedia
În runda cu numărul 26, Al-Nassr a încheiat la egalitate, scor 1-1, partida cu Al Khaleej, ocupanta locului 14 din campionatul saudit.

Al-Nassr - Al Khaleej 1-1

Cristiano Ronaldo a fost integralist în ultima partidă de campionat pentru Al-Nassr. Ocupanta locului 2 nu a reușit însă decât un rezultat de egalitate cu Al Khaleej, o formație care se luptă să rămână în prima divizie din fotbalul saudit.

Ambele goluri ale partidei au fost marcate în prima repriză a întâlnirii. Oaspeții au deschis scorul prin Martins încă din minutul 4, iar Gonzalez a adus egalarea 13 minute mai târziu.

Cristiano Ronaldo a primit nota 8 din partea Flashscore
Cristiano Ronaldo a primit nota 8 din partea FlashscoreFlashscore

Al-Nassr, duel cu Al Taee, echipa lui Mirel Rădoi, în etapa viitoare

Cu 4 etape rămase de disputat din actuala stagiune, șansele lui Al-Nassr sunt minime în lupta pentru titlu. Trupa lui Cristiano Ronaldo este pe 2, la o distanță de 5 puncte de liderul Al-Ittihad

Rezultatele etapei din campionatul saudit

În etapa cu numărul 27, Al-Nassr va juca în deplasare cu Al Taee, formația pregătită de Mirel Rădoi. Meciul este programat pe data de 16 mai, de la orele 21:30.

Urmărește Al Taee - Al-Nassr pe Flashscore!