Mane, Talisca și Ronaldo câștigă împotriva lui Coutinho în Liga Campionilor Asiei

Al Nassr s-a impus cu 4-3 în fața qatarezilor de la Al-Duhail
Al Nassr s-a impus cu 4-3 în fața qatarezilor de la Al-DuhailAFP
Saudiții de la Al Nassr s-au impus în fața qatarezilor de la Al-Duhail în cea de-a treia etapă din cadrul Ligii Campionilor Asiei.

Al Nassr - Al-Duhail 4-3

Saudiții de la Al Nassr sunt lideri în Grupa E, cu maximum de puncte după primele 3 etape. Ultima rundă a fost însă una cu adevărat spectaculoasă. Nu mai puțin de 7 goluri au fost marcate în partida cu formația qatareză Al-Duhail, acolo unde brazilianul Coutinho, ajuns în această vară sub formă de împrumut de la Aston Villa, a fost integralist pentru oaspeți.

De menționat este că la pauză tabela arăta doar scorul de 1-0, un alt brazilian, Anderson Talisca, fiind cel care a dat startul în minutul 25, după un assist splendid venit de la Cristiano Ronaldo.

În partea secundă avea să înceapă adevăratul spectacol. VAR-ul a anulat un gol egalizator al oaspeților reușit de Olunga la 10 minute după pauză.

Rezumat complet:

Pe rând, vedetele din atacul lui Al Nassr și-au făcut simțită prezența pe tabela de marcaj. Sadio Mane și Cristiano Ronaldo au înscris la distanță de 5 minute, aducând un avantaj considerabil gazdelor.

Imediat a venit replica oaspeților, care în doar 4 minute au înscris două goluri, prin Mohammad și Almoez Ali, cel din urmă reducând din diferență după o pasă decisivă venită de la Coutinho.

Până la fluierul final s-au mai marcat două goluri: Ronaldo a reușit dubla în minutul 81 și a tăiat toate speranțele oaspeților, care au avut însă puterea să mai dea o replică, prin Olunga, în minutul 85.