Cupa Regelui: Al Nassr a învins-o pe Ohod, 5-1. Sadio Mane a deschis scorul

Ohod - Al Nassr 1-5
Ohod - Al Nassr 1-5Profimedia
Al Nassr a învins pe Ohod, din a doua divizie saudită, în optimile de finală ale Cupei Regelui (1-5). Portughezul Cristiano Ronaldo nu a fost nici măcar pe banca de rezerve.

Echipa portughezului a trecut de Ohod, o echipă mică din divizia secundă saudită (1-5), în timp ce formația brazilianului Neymar s-a chinuit considerabil cu Al Jabalain, echipa la care joacă prințul saudit Mohammad bin Salman (0-1), notează cotidianul AS.com.

Sadio Mane a deschis scorul pentru Al Nassr. Alături de senegalez au mai jucat Laporte, Fofana, Otavio și Talisca, celelalte nume mari ale lui Al Nassr. Oho a egalat înainte de pauză prin Michalak, care a profitat de o pasă de la Boudebouz. În repriza a doua, Al Nassr a sfârșit prin a-și învinge adversarii datorită golurilor lui Fofana, Talisca, Yahya și Al Naji.

Al Najma și Damac sunt celelalte echipe care s-au calificat în optimi.