Cristiano Ronaldo și Al Nassr, învinși de echipa lui Crespo în Liga Campionilor Asiei

Hernan Crespo, antrenorul lui Al Ain, și Cristiano Ronaldo
Hernan Crespo, antrenorul lui Al Ain, și Cristiano RonaldoProfimedia
În prima manșă din cadrul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor Asiei, Al Nassr a pierdut la limită, scor 1-0, pe terenul lui Al Ain.

Al Ain - Al Nassr 1-0

Nu a fost cea mai bună seară pentru trupa portughezului Luis Castro, Al Nassr cedând la limită în fața celor de la Al Ain, formație din Emiratele Arabe Unite pregătită de fostul mare internațional argentinian Hernan Crespo.

Cu un lot mult mai generos, Ronaldo, Otavio, Mane, Ospina și Laporte fiind titulari, Al Nassr a cedat în meciul tur din cadrul sferturilor cu 1-0.

Marocanul Soufiane Rahimi a înscris unicul gol al partidei înainte de finalul primei părți, după o fază frumoasă construită de elevii lui Crespo.

Gazdele au mai avut un gol anulat pe motiv de offside în minutul 28, când paraguayanul Kaku a trimis în poarta lui Ospina.

Note
NoteFlashscore

Al Nassr a terminat partida în 10 oameni, după ce Laporte a văzut cartonașul roșu în prelungiri.

Returul din Arabia Saudită va avea loc peste o săptămână.