Cristiano Ronaldo a marcat pentru Al Nassr, calificată în sferturile Ligii Campionilor Asiei

Cristiano Ronaldo a marcat unul dintre golurile victoriei echipei saudite Al Nassr în partida cu formația Al Feiha, scor 2-0AFP
Cristiano Ronaldo a marcat unul dintre golurile victoriei echipei saudite Al Nassr în partida cu formația Al Feiha, scor 2-0, la finalul căreia starul portughez şi colegii săi s-au calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei la fotbal.

Al Nassr - Al Feiha 2-0

Duelul dintre cele două rivale saudite s-a disputat pe stadionul Al Awwal Park din Riad şi a fost dominat de Al Nassr, care a deschis scorul în minutul 19, prin portughezul de origine braziliană Otavio Edmilson da Silva.

Ronaldo, incisiv şi rapid în acțiunile sale, a avut o primă mare ocazie de marca în minutul 36, când a trimis mingea în bară, cu capul. După pauză, atacantul lusitan a încercat fără succes să-l învingă pe portarul sârb Vladimir Stojkovic cu un şut de la marginea careului (52), înainte de a dubla avantajul gazdelor, în finalul jocului (86), după o ieşire hazardată a goalkeeper-ului lui Al Feiha.

Al-Nassr, care reuşise să câştige şi meciul tur (1-0), s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei cu scorul general de 3-0.