Al Nassr a făcut scor de tenis cu Inter Miami, într-un meci în care Messi a jucat doar câteva minute

Lionel Messi a intrat pe teren în minutul 83.
Lionel Messi a intrat pe teren în minutul 83. Profimedia
Se anunța a fi un amical de lux, un posibil ultim duel, fie el și amical, între Cristiano Ronaldo și Lionel Messi, dar accidentarea portughezului a transformat întâlnirea într-un meci amical ca oricare altul.

De fapt, nu chiar ca oricare altul, pentru că nu se întâmplă mereu ca una dintre echipe să câștige atât de clar.

Al Nassr s-a impus cu 6-0 în fața formației americane, soarta întâlnirii fiind decisă în mai puțin de un sfert de oră.

Otavio (3), Talisca (10) și Laporte (12) au dus scorul la 3-0 în doar 12 minute, golul fundașului francez fiind unul de senzație, cu un șut din propria jumătate de teren.

Reacția lui Cristiano Ronaldo a fost imediată, starul portughez sărbătorind reușita din loja în care se afla.

Formația saudită a repetat figura și în repriza secundă cu alte trei goluri.

Talisca a completat hattrick-ul în minutele 51 și 73, reușite intercalate de cea a lui Maran (58).

La formația americană Lionel Messi a fost pe banca de rezerve și a intrat pe teren abia în minutul 83, când zarurile fuseseră deja aruncate. În schimb, a fost titular uruguayanul Luis Suarez, schimbat în minutul 70.