Cristiano Ronaldo, prima înfrângere în 2024. Portughezul, un car de nervi

Cristiano Ronaldo
Cristiano RonaldoProfimedia
Al Nassr a fost învinsă de Al Hilal, scor 0-2, în finala turneului amical disputat în Arabia Saudită.

Al Nassr, echipa la care joacă și Cristiano Ronaldo, a participat la un turneu amical în Arabia Saudită, la Riad.

Până la finala disputată cu Al Hilal, trupa lui Cristiano Ronaldo a învins-o pe Inter Miami cu scorul categoric de 6-0.

În schimb, trupa lui CR7 a avut de furcă cu Al Hilal în finala turneului amical.

Formaţia lui Neymar s-a impus cu scorul de 2-0, golurile fiind marcate de Milinkovic-Savic şi Al Dawsari, în minutele 17, respectiv 30.

Cristiano Ronaldo a fost titular, după ce în duelul cu Inter Miami nu a fost în lotul lui Al Nassr, din cauza unei accidentări.

Duelul amical dintre Al Nassr şi Al Hilal s-a disputat la Riad, în faţa a peste 26.000 de fani.

Scandările cu Messi, tortura veșnică pentru Ronaldo

Fanii au scandat numele lui Lionel Messi, iar starul lusitan a avut o reacţie nervoasă, pe teren.

În timpul meciului, suporterii au scandat numele lui Lionel Messi. Acest fapt l-a enervat pe starul lusitan.

CR7 i-a încurajat, în mod ironic, pe fani să scandeze şi mai tare numele lui Lionel Messi. De asemenea, starul lusitan a început să gesticuleze nervos, reacţia lui devenind virală pe reţelele de socializare.

Al Nassr se află în pauză competiţională în această perioadă, iar primul meci oficial îl va disputa săptămâna viitoare.

Trupa lui Cristiano se va duela cu Al Feiha, în optimile Ligii Campionilor Asiei.