Cristiano Ronaldo a marcat primul gol din  2024! Portughezul, motorul lui Al Nassr în Liga Campionilor Asiei

Cristiano Ronaldo a marcat primul gol din 2024! Portughezul, motorul lui Al Nassr în Liga Campionilor Asiei
Cristiano Ronaldo
Cristiano RonaldoAFP
Al Nassr a câștigat cu 1-0 în deplasare cu Al Feiha și are prima șansă la calificare în sferturile de finală ala Ligii Campionilor Asiei la fotbal. Returul din această dublă va avea loc peste o săptămână.

Cristiano Ronaldo a marcat singurul gol al partidei dintre Al Feiha și Al Nassr și și-a adus echipa cu un pas mai aproape de sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei.

Ronaldo a avut prima ocazie în prelungirile primei reprize.

Lusitanul a primit o pasă în interiorul careului și a trimis un șut puternic.

Mingea s-a dus în colțul din stânga jos, dar Vladimir Stojkovic a respins în corner.

Partea secundă a început cu o șansă irosită de Laporte.

Fostul fundaș de la Manchester City a atacat din nou o minge cu capul, trimisă în careu în urma unui corner, dar nici de această dată nu a găsit cadrul porții.

Cristiano a irosit și el o ocazie cu capul, înainte de a deschide scorul în minutul 81.

CR7 a fost servit perfect de Brozovic și a finalizat cu o execuție de finețe, acesta fiind și scorul final al partidei.

Ronaldo face istorie de 20 de ani

Portughezul a marcat acum cel puțin câte un gol în fiecare an calendaristic între 2002 și 2024.

În această perioadă, el a înscris pentru Sporting Lisabona, Manchester United, Real Madrid, Juventus, Al Nassr și naționala Portugaliei.

Pentru Ronaldo a fost partida cu numărul 1000 la nivel de echipe de club.

În această perioadă, el a marcat de 746 de ori și a contribuit la 960 de goluri, fiind implicat la câte o reușită în  aproape fiecare meci.