Oltenii nu au renunțat nici în zece oameni și au pus mâna pe cele trei puncte

Universitatea Craiova - Rapid 2-1
Universitatea Craiova - Rapid 2-1AFP
Show total în etapa secundă din play-off-ul Superligii. Universitatea Craiova a întâlnit Rapid București, iar giuleștenii au primit o lecție de fotbal din partea oltenilor.

Prima repriză a fost lipsită de goluri, dar Badeji și Houri au văzut cartonașe galbene. 0-0 a fost scorul pauzei.

Cea de-a doua repriză nu a început deloc bine pentru Universitatea Craiova. Bamgboye a deschis scorul pentru Rapid în minutul 48 al partidei, iar doar trei minute mai târziu (min. 51) Houri a fost eliminat pentru cumul de cartonașe. Astfel, trupa lui Petev a rămas în zece oameni. Cu toate acestea, oltenii nu s-au dat la o parte.

Baiaram a adus egalarea în minutul 59 al partidei, Mitriță reușind o pasă de geniu.

Câteva minute mai târziu (min. 66), același Mitriță a reușit să transforme un penalty, iar Universitatea Craiova a trecut în avantaj, scor 2-1.