Reacția antrenorului lui Alaves după ce Ianis Hagi a ratat un penalty: ”Nu ne permitem”

Antrenorul lui Alaves, Luis Garcia
Antrenorul lui Alaves, Luis GarciaAFP
Alaves s-a impus cu 1-0 în fața celor de la Almeria într-un meci cu miză mare pentru configurația din subsolul clasamentului. Golul victoriei gazdelor a fost marcat de Sedlar, în minutul 79.

Ianis Hagi putea fi eroul lui Alaves, însă internaționalul român a executat dezastruos un penalty în minutele de prelungire ale primei reprize, mingea șutată de el ajungând în înaltul peluzei.

"E adevărat că am ratat trei penalty-uri sezonul acesta, dar am câștigat toate acele trei meciuri. Din acest motiv le vom uita repede, dar sunt trei penalty-uri pe care nu ne permitem să le ratăm.

”Trebuie să ne reglăm tirul, iar Hagi le bate spectaculos. Dacă ați vedea la antrenamente modul în care bate... Dar, de data aceasta, a executat prost", a spus antrenorul lui Alaves, Luis Garcia, la finalul partidei.