Nota primită de Ianis Hagi, după Alaves - Real Madrid 0-1. Românul a jucat 30 de minute

Deportivo Alaves - Real Madrid 0-1
Deportivo Alaves - Real Madrid 0-1Profimedia
Deportivo Alaves a fost învinsă de Real Madrid, scor 1-0, în meciul din etapa cu numărul 18 din LaLiga.

În minutul 59 al partidei dintre Alaves și Real Madrid, Ianis Hagi, în vârstă de 25 de ani, a fost introdus pe teren, înlocuindu-l pe  Gurid.

Real Madrid a fost nevoită să joace în inferioritate numerică începând cu minutul 54, moment în care Nacho a primit cartonașul roșu direct pentru o intrare extrem de dură. Cu toate acestea, Alaves nu a reușit să profite de avantajul numeric și să amenințe poarta celor de la Real Madrid. Liderul din La Liga a reușit să marcheze decisiv în prelungiri, când Lucas Vazquez a adus victoria echipei sale (90+2).

Ce notă a primit Ianis Hagi?

Ianis Hagi nu s-a remarcat în acest meci și nu a putut să-și ajute echipa. Internaționalul român a avut doar 9 atingeri ale mingii în puțin peste 30 de minute jucate, realizând un dribling și câștigând un duel la nivelul gazonului. Cu toate acestea, din cele 5 pase încercate de el, doar două au ajuns la ținta dorită.

Așadar, în urma acestei prestații, Ianis Hagi a primit nota 6.0 din partea Flashscore.