Formația unde evoluează Ianis Hagi, victorie clară împotriva echipei Granada

Ianis Hagi a intrat în minutul 74
Ianis Hagi a intrat în minutul 74Profimedia
Deportivo Alavés a înregistrat pentru prima dată în acest sezon două victorii consecutive în La Liga (LL), după ce a învins Granada, amenințată cu retrogradarea, cu 3-1 pe stadionul Mendizorrotza.

Ianis Hagi s-a întors la echipa sa de club după participarea la meciurile naționalei României împotriva Elveției (1-0) și Israelului (2-1), marcând chiar golul victoriei în confruntarea cu echipa israeliană.

Alves - Granada 3-1

În partida contra echipei Granada, românul a fost doar rezervă, luând în calcul că acesta venea după zeci de minute jucate la echipa națională. Ianis a fost introdu în minutul 74, în locul lui Jon Guridi, chiar în momentul în care echipa sa conducea cu 3-0.

Intrarea lui Ianis a avut loc într-un moment în care echipa sa a început să fie dominată de Granada, care a reușit să marcheze pentru 3-1 printr-un penalty în minutul 86.

Nota primită de Ianis Hagi

Ianis Hagi a fost notat cu 6.5 în cele aproximativ 20 de minute pe care le-a petrecut pe teren.