Înfrângere pentru Ianis Hagi în LaLiga, cu Osasuna. Românul a intrat pe final de meci

Ianis Hagi, la Alaves
Ianis Hagi, la AlavesProfimedia
Formaţia Deportivo Alaves, cu Ianis Hagi pe teren pe final, a fost învinsă, luni seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Osasuna, în ultimul meci al etapei a 27-a a campionatului Spaniei.

Cele două formații au intrat la egalitate la cabine, dar gazdele au dat lovitura cu un sfert de oră înainte de finalul partidei.

Ante Budimir a deschis scorul în minutul 76 din pasa lui Ruben Garcia cu un șut puternic din afara careului.

Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 86 al partidei în locul lui Luis Rioja, dar nu a putut să își ajute echipa.

Internaționalul român a fost rezervă neutilizată în ultimele două meciuri disputate de Alaves în La Liga.

În urma acestui rezultat, Alaves a rămas pe locul 13 în campionatul Spaniei.

De cealaltă parte, Osasuna a urcat o poziție, până pe locul 10 cu 36 de puncte.

Lider este Real Madrid, care are 66 de puncte.

Ianis Hagi nu se regăseşte

Internaționalul român a prins doar minutele de final ale meciului cu Osasuna, asta după ce la precedentele două partide a rămas pe banca de rezerve.

La finalul partidei, spaniolii au scris că românul a prins prea puține minute pentru a fi evaluat.

"L-a înlocuit pe Rioja în ultima parte a meciului și abia a putut să-și arate abilitățile. Asta s-a văzut. Va fi foarte greu să-și găsească un loc în partea a doua a sezonului", au notat spaniolii.