Ianis Hagi a jucat doar câteva minute pentru Alaves, dar a fost la un pas să contribuie la victorieProfimedia
Ianis Hagi (25 de ani) a fost doar rezervă în Alaves - Villarreal 1-1, din runda cu numărul 24 din La Liga, dar spre deosebire de alte partide a primit minute din partea antrenorului Luis Garcia Plaza.

Gazdele au deschis scorul prin Omorodion în minutul 25, dar Cuenca a restabilit egalitatea cu 3 minute înainte de pauză.

Ianis Hagi a fost introdus pe teren în minutul 86, când i-a luat locul lui Guridi.

Statistica partidei
Statistica partideiOpta by Stats Perform

În prelungiri, internaționalul român a dat o pasă excelentă cu care l-a găsit pe Omorodion la limita careului de 6 metri, însă atacantul lui Alaves a finalizat dezamăgitor.

După acest rezultat, Alaves ocupă locul 11, cu 27 de puncte, în timp ce Villareal este pe 13, cu 25 de puncte, înainte de disputarea celorlalte meciuri ale rundei.